Przejdź do treści
Makowskie Centrum  Kultury
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzących


Makowskie Cenrtum Kultury

O nas…

 jest Instytucją Kultury gminy Maków Podhalański, powołaną do życia decyzją w 2023 r.

Naszą misją jest sprawić, by kultura stała się ważną częścią życia mieszkańców gminy Maków Podhalański. 

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych, ale przede wszystkim inspirujemy tworzenie kultury oraz wspieramy miejscowych twórców.

Dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych, społeczności, jak również naszych partnerów biznesowych łączymy tradycję z innowacją, stawiając na ciągły rozwój i bogatą ofertę kulturalną.

Pod naszymi skrzydłami działają: Miejskia Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury w Makowie Podhalańskim oraz Swietlice w: Białce, Juszczynie, Grzechyni, Zarnówce i w Wieprzcu. 

W  Makowskim Centrum Kultury działa Kino Studyjne, gdzie mają miejsce pokazy filmowe o charakterze edukacyjno-artystycznym. Ponadto w pomieszczeniu przy ul.3-go Maja 51 planujemy otwarcie Galeria, w której zostanie wydzielona przestrzeń w której będą prezentowane prace różnych artystów (malarstwo, fotografia, grafika, rysunek).

Chcemy realizować inicjatywy kulturalne, artystyczne, integracyjne, edukacyjne oraz rekreacyjne o charakterze komercyjnym i niekomercyjnym. Bądą organizowane zarówno imprezy masowe, jak i środowiskowe – o mniejszym zasięgu. 
Planujemy działania, które rozwiną płaszczyzne kultury w naszym mieście, poprzez koncerty, spektakle, wystawy, wieczorki taneczne i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Planujemy organizację konkursów popularyzujących różne dziedziny sztuki, gminne przeglądy piosenki, konkursy plastyczne i poetyckie. Ponadto będą prowadzone różnorodne warsztaty oraz koła zainteresowań.

Ponadto wprowadzimy działalność komercyjną, a wszystkie zarobione pieniądze służą poszerzaniu naszej oferty kulturalnej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Makowskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Domów Kultury, świetlic oraz kina studyjnego. Zachęcamy również do wspierania naszych działań. Jesteśmy dumni z faktu, że tak wiele firm, instytucji i osób prywatnych traktuje wspieranie kultury jako istotny element kreowania wizerunku własnego i własnej firmy.

Zapraszamy do współpracy